Чому мариновані та солоні огірки вважаються небезпечними для здоров’я?

Солоні та мариновані огірки ми їмо з дитинства, додаємо у салати, сендвічі та інші страви. Дехто навіть передає рецепт засолювання у спадок! Але не усі здогадуються, що улюблені ласощі можуть нашкодити здоров’ю.

Причиною проблеми виявилася сіль. За словами дієтолога Джея Коуена, у одному маринованому огірку міститься понад 66 % денної норми натрію, яка необхідна дорослій людині. Звичайно, якщо ви з’їдаєте лише один огірок, то нічого поганого не трапиться. Але усім відомо, що після відкриття банки неможливо зупинитися, і у кращому випадку ми обмежуємося 3-4 штуками, перевищуючи денну норму.

У короткостроковій перспективі серйозних загроз здоров’ю немає.

«А ось у довгостроковій перспективі велика любов до огірків може мати більш серйозні наслідки для здоров’я,- стверджує доктор Вакас Ахмад Баттар.— Регулярне вживання маринованих огірків може призвести до підвищення кров’яного тиску, а також збільшення навантаження на нирки».

Доктор Рашмі Б’якоді додала, що у списку побічних ефектів також наявні гіпертонія і метеоризм. «Крім того – мариновані огірки — це солона їжа, яка підвищує апетит», — зазначила Рашмі.

У огірках міститься не настільки багато калорій, але ви починаєте переїдати через помилкове почуття голоду. Це, у свою чергу, може призвести до ожиріння.

І ще одне. Коли наступного разу вам захочеться похрумтіти, майте на увазі, що солоними огірками не можна замінити свіжі овочі, наскільки б сильно вам цього не хотілося.