Чим хороший і поганий роздільний сімейний бюджет

Якщо ви з вашим чоловіком не можете прийти до згоди у фінансовому плані, то кращим рішенням для вашої пари буде роздільний бюджет. Експерти в галузі  сімейних відносин розповіли, які є плюси і мінуси у такого вибору.

Чим гарний роздільний бюджет

Ви вчитеся матеріальної незалежності. Ви і ваш партнер стаєте кращими, тому що розумієте, що вам потрібно забезпечувати себе. Це дуже добре мотивує на пошуки нової роботи і саморозвиток.

Ви не звітуєте ні перед ким. Коли бюджет повністю загальний, це все одно накладає якісь обмеження. Серйозні покупки доводиться здійснювати тільки при отриманні схвалення з боку чоловіка чи дружини.

Ви купуєте те, про що мрієте. Будь-які ваші цілі здійсненні і ніхто не зможе вам сказати нічого проти.

Ви можете дарувати один одному подарунки. Загальний бюджет накладає на це заборону, тому що обидві людини прекрасно знають, скільки грошей в «скарбниці». Зробити сюрприз майже неможливо.

Чим поганий роздільний бюджет

Складнощі, коли хтось не може заробляти. Наприклад,  ви шукаєте роботу, і вашій родині потрібно на щось існувати. На такі випадки слід заздалегідь відкласти певну суму. Щомісяця партнери повинні віддавати невелику частину своїх грошей на комунальні витрати, їжу, потреби спільних дітей і так далі.

Загальні цілі ставити складно. Коли бюджет роздільний, то і цілі теж роздільні. Виходить, що кожен сам за себе, кожен у своєму човні. Це негативно позначається на гармонії у відносинах. Саме тому роздільний бюджет хороший переважно для тих пар, в яких у обох людей високий дохід.

Режим змагання. Двоє людей у відносинах з роздільним бюджетом можуть мати занадто різні рівні доходу. Це призводить до того, що один живе краще, а інший гірше. Один більш успішний, а другий не зриває зірок з неба. Це теж часом негативно позначається на майбутньому сім’ї.

Саме тому найкращий вихід — комбінувати загальний бюджет з роздільним. Відкладайте гроші для загальних цілей і не забувайте про себе.