Важливі поради про шлюб і любов із східної філософії

Любов в будь-якій культурі ототожнюється з чимось божественним і вищим. У східній культурі все йде аналогічним чином. Ознайомтеся з кількома рекомендаціями, які допоможуть вам стати кращим чоловіком або дружиною.

Дбайте про кохану людину. Лише так ви зможете показати її свою любов. Ніякі слова не мають ваги. Вони лише порожнє місце. Найголовніше в любові — це турбота. Потрібно допомагати другій половинці і всіляко робити її життя простішим і легшим.

 

Найголовніше — гармонія з собою. Якщо ви не відчуваєте у шлюбі спокою і умиротворення, значить, шлюб не для вас. Якщо ви не прокидаєтеся з посмішкою на обличчі поруч з коханою людиною, значить, вона не така вже й улюблена. Якщо ви отримуєте задоволення від самотності, шлюб вам не потрібен. Шлюб — не обов’язкова умова існування людини, а особистий вибір кожного.

 

Відмовтеся від прихильності. У буддизмі щастя завжди ототожнюється зі спокоєм. Якщо дві людини у шлюбі неспокійні, постійно лаються або знаходяться в стані нервового напруження, це руйнує їх. Прихильність також позбавляє спокою через ревнощі. Намагайтеся не прив’язувати людину до себе і не прив’язуйтеся до неї самі. Це пряма дорога до розчарування.

 

Діти — не мета шлюбу. Мета шлюбу — навчитися любити. Це вища задача для будь-кого, хто вирішив присвятити життя одній людині. Хороша мати або хороший батько — це ті люди, які вміють любити і піклуватися один про одного.

 

У розлученні немає нічого страшного. Як вже було сказано вище, шлюб повинен дарувати щастя і гармонію. Якщо цього не відбувається, то в ньому немає ніякого сенсу. Краще розійтися, ніж зраджувати, лаятися, псувати життя собі і оточуючим.

 

Перш ніж одружитися, необхідно навчитися бути на самоті

Східні мудреці щиро вважають: тільки та людина, яка вміє і любить бути на самоті, здатна стати хорошим чоловіком або дружиною. Якщо усамітнення призводить до саморуйнування, це погана ознака. Ви ще не готові до сімейного життя, тому що не можете впоратися самі з собою.