Самоліквідація гілок на дереві

Так  називають прийом, заснований на принципі перетя­жок. Наприклад, коли треба видалити проміжні гілки, залишені  для тимчасового плодоношення,  які почали загущувати крону

Або якщо пагони через недогляд виросли в недозволених місцях і тепер ство­рюють загрозу гострих кутів. Адже часто між стовбуром і скелетною гілкою утво­рюється молода непотрібна гілка. Видалити її повністю біля основи складно, до місця зрізу не підібратися ні садовою пилкою, ні секато­ром. Навіть якщо вдасться, то або рана буде занадто великою, або пеньок зали­шиться. А на ньому можуть відрости нові пагони, або ж він почне засихати з відповідним пошкодженням

кори і деревини на стовбурі і гілки, яку залишили. У таких випадках і допомо­жуть перетяжки Дня цього на місце, де повинен бути зріз, треба накласти дріт і туго затягнути його.

Таке кільце поступово врізується в гілку, що потов­щується, і врешті-решт, вона легко відламається в потріб­ному місці. Дріт повинен бути гнучким, щоб щільно­го обхоплювати коло, і не тонким (не менше 3-5 мм), інакше краї перерізуваної кори просто зімкнуться, і гілка ростиме, як і раніше.

Строк відламування гілки залежить від її діаметра, сили росту, кількості пагонів. Зазвичай це відбувається через 2-3 роки.

burinnia