Ці правила сівозміни має знати кожен городник!

Город звільнено від урожаю. Час скласти план посіву на новий сезон!

При складанні плану поса­док на майбутній город­ній сезон слід враховува­ти основні правила сівозміни, пам’ятаючи про те, що різні культури на беззмінне вирощу­вання реагують не однаково.

ПЕРШЕ. Один і той же вид рослини не слід садити на колишнє місце раніше ніж через 3-5 років. Це попередить розвиток одних і тих же хвороб і поширен­ня шкідників. Адже тривале вирощуван­ня культур на одних і тих же ділянках призводить до накопичення в ґрунті шкідників і збуд­ників хвороб. Так, при постійному вирощуванні капусти збільшується ризик її зараження килою,

а на ділянках з цибулею, як правило, різко зростає чисель­ність нематод.

ДРУГЕ. Не варто вирощу­вати на одному і тому ж місці послідовно культури однієї родини. Нагадаємо, що до родини айстрових нале­жить салат, естрагон, топінамбур. До родини пасльонових картопля, перець, баклажан, томат, фізаліс. Родина капус­тяних об’єднує всі види капусти, редьку, ріпу, редиску, брук­ву, листову гірчицю, хрін. Селерові — це морква, петрушка, кріп, селера, кмин, коріандр. Гарбузові — огірок, кабачок, пати­сон, гарбуз, кавун, диня. Бобові— горох, квасоля, боби.

ТРЕТЄ. Деякі культури, наприклад середня і пізня капуста, буряк, морква, середня і пізня картоп­ля, виносять із ґрунту значно більше поживних речовин, ніж інші. Після таких культур слід вноси­ти підвищені дози добрив або вирощувати менш вимогливі до ґрунтової родючості овочеві рослини.

З огляду на ці правила для овоче­вих культур можна рекомендувати таких попередників:

  • для рослин родини гарбузових—томат, картоп­ля, капуста, цибуля;

  • для селерових капуста (всі види), картоп­ля, цибуля, огірок;

  • для цибулі та часни­ку — капуста, томат, редиска, огірок, картопля, боби овочеві;
  • для капустяних — огірок, томат, цибу­ля, картопля, горох;
  • для пасльонових — всі види капусти, цибуля, горох, морква.