Якщо член сім’ї заразився коронавірусом.

Якщо в сім’ї хтось підхопив коронавірус, зовсім не обов’язково, що захворіють інші домочадці. Зараження можна уникнути якщо дотримуватися правил, рекомендованих лікарями- інфекціоністами.

Наасамперед хворого необхідно ізолювати. І в першу чергу — від людей з підвищеним ризиком тяжкого перебігу захворю­вання. А між хворими, іншими членами сім’ї та домашніми тваринами постарайтеся зберігати якомога більшу дистан­цію. Карантинна відстань повинна бути не меншою за два метри — це приблизно довжина двох рук.

Як правило, доводиться ділити з хворою людиною ванну ы туалетну кімнату. У цьому разі, при її відвідуванні вона, по можливості, повинна одягати маску. Попросіть інфіко­ваного мити та дезінфікувати ванну після кожного використання. Якщо це неможливо, людина, яка при­бирає її, повинна робити це в масці та одноразових ру­кавичках.

Прибирайте лише в рукавичках. Доглядати за хворим повинен лише один член сім’ї. Така людина повинна носити маску не тільки під час до­гляду за хворим, а й при спілкуванні з іншими членами сім’ї.

Інфікований теж має носити маску. Нагадайте йо­му про необхідність прикривати рот і ніс при кашлі і чхан­ні і не торкатися очей, носа, рота і маски.

Не діліться з хворим особистими речами: теле­фоном, посудом, столовими приладами, рушниками, постільною білизною. Його посуд повинен бути в окре­мому місці.

Якщо ж ви самі захворіли, не надумайте допомагати готувати. До і після приготування і вживання їжі усім членам сім’ї необхідно мити руки з милом не менше 20 секунд. А прибираючи посуд за хворим, обов’язково надягайте рукавички, а потім знову вимийте руки. Пра­ти постільну білизну і одяг хворого слід окремо.

Дезінфікуйте будь-які предмети загального користування — столи, дверні ручки, перемикачі світла, туалети, змішувачі, ра­ковини мийте з використанням засобів для чищення. Також виділіть інфікованому окреме відро для сміття з пакетом.

Хворий повинен залишатися в ізоляції до одужання. А член сім’ї, який доглядав його, зобов’язаний після оду­жання інфікованого пройти карантин.