Комаровський: хворіє дитина? Змініть дитсадок!

Якщо дитина постійно хворіє та потім одужує, значить, у організму вистачає сил впоратися із захворюванням. Інша річ, коли кожна вірусна інфекція перетворюється на «карнавал» із купою антибіотиків, з ускладненнями та госпіталізацією. Тоді дітей потрібно захищати від джерела захворювань.

«Якщо ваша дитина одужує протягом 5-7 днів швидко і без ускладнень, без використання величезної кількості ліків, тоді все нормально. Це формування імунної системи та профілактика алергічних захворювань, продовжуйте ходити до дитячого садка», — пояснив доктор Комаровський.

Найчастіше причина не в дитині, а в тому, що адміністрація іноді не дотримується санітарно-гігієнічних норм і правил щодо дитячих дошкільних закладів.

Тому коли обираєш дитячий садок, зверни увагу на те, щоб приміщення провітрювалося, вологість повітря була від 40 до 60%, вихователі не змушували дітей їсти, малюки гуляли на свіжому повітрі в будь-яку погоду мінімум 4 години на добу, а персонал мав щеплення від грипу. Крім того, часто в дитячих садках багато килимів, меблів та м’яких іграшок, що теж не відповідає санітарним нормам. Адже діти знаходяться на одній території практично весь день.

«Якщо ваша дитина постійно хворіє – змініть дитячий садок, а не шукайте ліки від усіх вірусів», — порадив лікар-педіатр вищої категорії.

burinnia