Якщо немає кондиціонера. Кілька порад, як боротися зі спекою

Якщо в будинку або квартирі немає кондиціонера, можна спробувати остудити приміщення за допомогою простих прийомів, які доступні кожному.

Якнайменше електричних приладів. Якнайменше використовуйте електричні прилади І ноутбуки, і телевізори, і комп’ютери під час роботи нагріваються й виділяють тепло, підвищуючи температуру в і без того розпеченому приміщенні.

Сховайте кімнати від сонячних променів. Жалюзі, ролети, римські штори, просто щільні тканинні портьєри — усі засоби гарні для того, щоб укритися від прямого влучення сонячних променів. Без занавісок вам не вдасться навіть просто поспати зранку подовше, адже влітку сонце встає дуже рано і відразу починає прогрівати приміщення.

Краще, якщо ролети будуть із тканини, яка має сонцевідбиваючу поверхню. Один з найпростіших і дешевих варіантів укритися від сонця — наклеїти на скло сонцезахисну фольгу. Правда, восени її доведеться позбуватися, але зате все літо в кімнатах буде приємний прохолодний півморок.

Використовуйте вентилятор. Якщо кондиціонер ви не придбали, можна використовувати звичайний вентилятор. Щоб підсилити ефект, радимо перед вентилятором поставити миску або іншу відкриту ємкість із крижаною водою. Повітря буде проходити над поверхнею води й охолоджуватися. Та й сам протяг у літну спеку — явище дуже приємне.

Навіс над входом. Це варіант для жителів приватних будинків. Якщо вхід у будинок перебуває із сонячного боку, то навіс просто необхідний, адже без нього приміщення буде миттєво прогріватися. Можна облаштувати тимчасовий, літній тканинний навіс, якщо немає більш надійного козирка. Удалим варіантом можна назвати живий зелений захист будинку, наприклад, перголу, повиту виноградом.

Уникайте будь-яких синтетичних тканин. Нехай ваш літній комплект постільної білизни буде легким, бавовняним або лляним. Такі тканини в спеку будуть набагато приємнішими. А якщо перед тим, як лягати спати, намочити простирадло або покривало, заснути буде набагато простіше, поки тканина не висохла.

Гумова грілка. Улітку вона також може стати способом охолодження. Наберіть у грілку холодну воду й покладіть в постіль перед сном, щоб комфортно заснути. Замінити таку гумову ємкість можуть звичайні пластикові пляшки з водою, які можна заморозити перед використанням.

Прохолодна ванна.  Якщо набрати у ванну холодну воду, вона стане джерелом прохолоді, у будь-який момент можна буде умитися. Для жителів приватних будинків улітку ідеальним варіантом стане вуличний душ.

Поменше готувати. Уникайте в спеку використання духової шафи, стояти біля якої стане справжнім катуванням. Літні свіжі салати, легкі холодні супи, холодник — страви, які не потрібно довго готувати. До того ж у спеку саме такі варіанти стануть ідеальним вибором для корисного й малокалорійного обіду або вечері.

Побільше свіжого повітря. У літній полудень вікна краще тримати закритими й щільно заштореними, щоб приміщення поменше нагрівалося. А от вранці і після заходу сонця всі вікна і двері варто відчинити, щоб улаштувати протяг і остудити кімнати.