Які якості невістки найбільше цінують у своїх свекрух

Звичайно, ідеальних людей не буває. І відносини — процес не односторонній. І все-таки є певні риси, які жінки мріють знайти в матері свого чоловіка.

Далеко живе.  Багато невісток вважають, що свекруха мрії повинна жити на досить великій відстані від їхнього будинку. Мабуть, щоб у неї не було спокуси занадто часто приходити в гості і втручатися в життя сім’ї сина.

Не приходить без попередження. Повага до особистих кордонів, причому не тільки людини, а й пари, сім’ї — не найсильніша сторона у багатьох людей старшого покоління. Не дивно, що одні з найбільш нелюбимих свекрух — ті, які вважають, що спонтанний візит в будинок сина і невістки обов’язково стане приємним сюрпризом для його мешканців. А ось свекруха мрії володіє природним почуттям такту і знає, що про приїзд потрібно попереджати.

Цікавиться не тільки життям сина. Зосереджуючи всю увагу на сина, свекруха поступово забуває про своє життя і починає жити чужим. Крім того, намагається це чуже життя контролювати і перебудовувати відповідно до свого бачення. Такому повороту не буде рада жодна невістка. Краща ж версія свекрухи іноді і зовсім забуде зателефонувати дітям, тому що буде занадто захоплена — собою, друзями і цікавими хобі.

Має своє особисте життя. З тієї ж причини багато невісток щиро бажають всім свекрухам щасливого особистого життя. Це запорука того, що жінка направить свою любов і турботу на партнера, а не на сина.

Не лізе у відносини. Всі ми знаємо, куди «благими намірами» вимощена дорога. Ось і бажання свекрухи зробити добру справу досить часто обертається ще більшими проблемами — як в її відносинах з сином, так і в стосунках сина з його дружиною. Про зловмисні дії і говорити не варто: очевидно, що така людина повинна триматися подалі від молодої сім’ї.

У конфліктах встає на бік невістки. Свекруха — батьківська фігура, про що говорить давня традиція називати її «мамою». Деякі люди дотримуються цього правила і зараз. Таке ставлення пояснює дещо завищені очікування невісток від тих, за чиїх синів вони виходять заміж. Втім, іноді вони збуваються.

Радіє успіхам сім’ї сина і підтримує у важкі періоди. Матері, схоже, так злякалися, що перехвалять нас, що стали все частіше фокусуватися на наших промахах і помилках. Тому, напевно, і в батьківській фігурі свекрухи ми шукаємо підтримку, якої нам не вистачає.

Обожнює онуків. Образ ідеальної свекрухи плавно переходить в образ «ідеальної бабусі». Невістки хотіли б, щоб мати чоловіка не вказувала їм, як виховувати дітей, але при першій же необхідності була готова допомогти.

Готова зберегти добрі стосунки з невісткою навіть після розлучення з її сином. Комусь це здасться утопією, але «хороше розлучення», при якому колишні партнери домовляються спільно піклуватися про дитину або просто залишаються друзями, — не така вже рідкість. А значить, і свекрухи, здатні залишитися в людських відносинах з невісткою, теж є.