Які продукти небезпечно їсти на голодний шлунок

Гастроентеролог Валентина Смирнова нагадала: вода вважається корисним продуктом натщесерце, що на ділі не зовсім так. Занадто холодна рідина загрожує шлунку і серцево-судинній системі, тоді як гаряча пошкоджує слизову стравоходу. У довгостроковій перспективі це загрожує раком, адже постійні опіки ведуть до утворення аномальних клітин, здатних трансформуватися в злоякісні. Припустимо з ранку випивати тільки склянку теплої води без лимона і меду.

Небезпечною є і практика вживання кави натщесерце. Через нього в шлунку починає активно вироблятися кислота, виникає печія в поєднанні з нудотою. При наявності СПК (синдрому подразненого  кишківника) стан може тільки посилитися, з’являються здуття, порушення травлення, газоутворення. Пити каву бажано вже після прийому їжі.

Починати свій ранок не можна і з соку, попередила дієтологиня Інна Зоріна. У такому продукті через вичавки відсутня клітковина, що стане ударом по підшлунковій. Крім того, організм плутає напій з їжею і починає генерувати значні обсяги інсуліну.

М’ясо на сніданок негативно позначиться на шлунку, адже той відчуває потребу насамперед у вуглеводах. Продукт важкий і для його перетравлення потрібна енергія, а її з ранку найчастіше не вистачає. Те ж стосується і бутербродів в поєднанні з ковбасою.