Як колір постільної білизни впливає на якість сну

Група вчених із США завершила новий експеримент, підсумки якого продемонстрували, що якість сну людини значно підвищується, якщо вона лягає в ліжко з ідеально білою постільною білизною, а кімната, де вона проводить ніч, чиста і затишна. Фахівці опитали близько 1,5 тисячі жителів Америки. Наймолодшому учаснику було 25 років, а старшому 55 років. Завданням учених було з’ясувати, як запахи, які стоять в кімнаті, звуки, які чують уночі люди, колір інтер’єру і візуальна картинка впливає на здатність людини засипати і проводити в цьому стані всю ніч.

З усіх учасників опитування 58% страждали безсонням або часто прокидалися під час нічного відпочинку, коли інші добровольці легко занурювалися в сон і спали до самого ранку. Люди, які скаржилися на проблеми зі сном, серед причин, які не давали їм повноцінно відпочити, називали високу температуру повітря в їхньому будинку, незручне ліжко або неприємну на дотик тканину постільної білизни, світло, яке потрапляло на них з вулиці, і сторонні аромати.

Під час дослідження вчені запропонували учасникам усунути фактори, які позбавляли їх хорошого сну. Результат експерименту був несподіваним. Єдине, що вплинуло на сон учасників, став колір постільної білизни. Ряд добровольців придбав зручні матраци і подушки, усунув джерело яскравого світла, позбувся звуків, що заважають спати, але при цьому якість нічного відпочинку нітрохи не покращився. Однак люди, які відмовилися від строкатих простирадл і підковдр на користь спокійних кольорів, стали спати значно краще.

Таким чином, американські експерти виявили, що для комфортного сну, необхідно вибирати білу постільну білизну. При цьому певну роль відіграють кольори інтер’єру спальні. Усунути проблему безсоння буде легше в кімнаті з блідо-рожевими стінами. Однак і інші спокійні кольори допоможуть розслабитися розуму і тілу буквально за чверть години. У той же час необхідно стежити за чистотою постільної білизни, а також якістю матеріалу, з якого вона пошита. Тканина повинна дозволяти тілу дихати і запобігати надмірному потовиділенню. Цікаво, що в різних готелях по всьому світу, простирадла, наволочки і підковдри з цієї ж причини, теж мають білий колір.