Вісім перевірених методів боротьби з гіпертонією

Гіпертонія. Від високого тиску зараз страждають і багато молодих, але все ж найбільш небезпечним і поширеним це захворювання стає у віці за 50.  Саме підвищення тиску було б не таке й страшне, якби не його ускладнення.

Неконтрольована артеріаль­на гіпертензія призводить до зміни будови й властивостей стінок артерій у всьому органі­змі. У результаті вони втрача­ють притаманну їм еласти­чність, стаючи щільними й ла­мкими, що сприяє крововили­вам. Найдужче від гіпертонії страждають артерії нирок, го­ловного мозку, очного дна та кі­нцівок.

Підступність гіпертонії поля­гає в тому, що за високих пока­зників артеріального тиску лю­дина може почуватися добре. Але це не захищає від грізних ускладнень. А ось стійке зниже­ння артеріального тиску зме­ншує ризик розвитку інсультів на 45% і на 38% — інфарктів мі­окарда.

На допомогу вам — 8 переві­рених у народі рецептів.

  1. Щодня в другій половині дня з’їдайте 30 розтертих із ме­дом ягід калини. Калина добре знижує тиск, а мед чинить за­спокійливу дію.

Чудово перед сном пити склянку кефіру з розмішаною в ньому 1 ч. л. кориці.

  1. Якщо важко збити тиск, є почервоніння обличчя й нудить, добре допоможуть гарячі ва­нночки для ніг. Потримайте ноги в гарячій воді 20 хв. — і по­бачите, що показники тиску по­чали падати.
  2. Для зміцнення судин ро­біть салати й зелені борщі з мо­лодої кропиви. Її також можна засушити, розтерти й додавати у вигляді порошку по 1/2 ч. л. в різні страви (обережно за схильності до згущення крові).
  3. Зниженню тиску, очище­нню крові, лімфи та печінки сприяє й розчин магнезії. Для цього 1 ст. л. магнезії розчинити в 1 л теплої води, додати сік 1 ли­мона, 1 ст. л. меду. Випити про­тягом дня невеликими порціями. Застосовувати одноразово.
  4. Поліпшення стану завдяки очищенню судин можна дося­гти, вживаючи хрін. Для цього змолоти на млинку для м’яса 1 кг хрону й залити його 3 л во­ди. Не настоювати, переміша­ти, пити по 1 ст. л. 3 рази на день. Курс — до 3 місяців.
  5. Підвищені показники ниж­нього — діастолічного — тиску часто свідчать про проблеми з нирками, залозами, серцем, ендокринною системою. Щоб нормалізувати цей показник, вилучіть із раціону жирні, сма­жені, солоні, копчені страви та алкоголь.
  6. Добре попити сечогінний настій. Узяти по 1 ст. л. бурку­ну, м’яти, трави грициків, 4 ст. л. цмину, 2 ст. л. коріння солодки. Перемішати й 2 ст. л. суміші за­лити 400 мл окропу, настояти 10 хв, перецідити. Пити перед їдою по 1/2 склянки. Курс — 1 місяць.
  7. Якщо тиск супроводжу­ється негараздами в роботі се­рця, пропийте курсом 1 місяць такий настій: змішати 1 ст. л. звіробою, 1 ст. л. материнки, 3 ст. л. кропиви собачої. 2 ст. л. суміші залити 300 мл окропу, настояти 5 хв, перецідити, пити по 100 мл 3 рази на день.

Перед застосуванням ре­комендацій порадьтеся з лі­карем