Від укусів ос і шершнів помирає втричі більше людей, ніж від укусів змій

Про це свідчить світова статистика. Укус оси можна розпізнати за трьома основними ознаками:

  • виникає різкий біль;
  • місце укусу набрякає;
  • з’являється почервоніння шкіри навколо місця укусу.

І більшості людей на цьому все і закінчується, незабаром неприємні відчуття проходять — зазвичай через 2 — 3 години. Але у 1% постраждалих виникає сильна алергічна реакція, яка може привести до летального результату. Тут треба викликати  «швидку»

Перша допомога при укусі оси.

Насамперед огляньте рану — чи не залишилося там жало. У ос, на відміну від бджіл, жало не має щербин, воно гладке, тому комахи його витягують і можуть вкусити кілька разів поспіль. Але іноді буває, що жало все ж залишається. Якщо воно в рані — витягніть його. Найкраще пінцетом або чимось подібним. Але ні в якому разі не намагайтеся видавити його як прищ — так в організм потрапить ще більше отрути, а можна і зовсім занести інфекцію.

Подальші дії такі:

burinnia

  • обеззаразьте рану перекисом водню або горілкою;
  • замотайте місце укусу стерильним бинтом — пов’язка не дасть отруті поширитися по організму;
  • прикладіть лід — він зніме біль;
  • прийміть будь антигістамінний препарат;
  • пийте багато води і частіше ходіть в туалет — так отрута швидше вийде з організму.

— Яд ос і шершнів — дуже сильні алергени і часто викликають анафілактичні реакції, які можуть розвиватися від декількох секунд до декількох годин, — каже алерголог-імунолог Олена Тимошина.

Найнебезпечніші укуси в район обличчя і шиї — вони довго не проходять і можуть призвести до набряку язика і гортані, а так недовго і задихнутися.

Чи можна померти від укусу оси?

— Можна, — вважає Тимошина, — якщо розвинеться анафілактичні реакції.

 

Статистика, до речі, сумна: від укусу ос і шершнів  в світі помирає в 3 рази більше людей, ніж від укусу змій!

Багато неприємностей можуть доставити множинні укуси ос. Прийнято вважати, що смертельна доза отрути для людини дорівнює 500 — 1000 укусів, але навіть якщо вас укусили 2 оси, лікарі радять не займатися самолікуванням, а звертатися в лікарню. А якщо починається алергія — терміново дзвонити в швидку допомогу.

Чим небезпечний укус шершня?

У народі вважається, укус шершня набагато небезпечніше осиного, нібито всього три укусу можуть привести до летального результату. Насправді, отрута шершня не токсична отрути оси, а самі шершні набагато спокійніше, як попало не кусають. Агресію вони можуть проявити лише біля свого гнізда, але не відразу. Якщо наблизитися до їх колонії, шершні-охоронці спочатку будуть робити навколо людини попереджувальні обльоти — почнуть витися колами. Якщо ігнорувати попередження, вони починають бити своєю головою по тілу суперника. Але не кусають! І тільки якщо підійти впритул до гнізда, комахи можуть перейти до рішучих заходів.