Скоро час збирати цвіт акації

Коли цвіте акація, не забудьте зібрати її цвіт. Його потім можна заварювати як чай, і пити цей настій при різних  захворюваннях.

Тромбофлебіт. Квітки або листя білої акації настоюють на го­рілці в співвідношенні 1:2 впро­довж 1 тижня. Хворі вени змочу­ють настоянкою і розтирають.

Артрит, артроз, остеохон­дроз. На горілці готують таку ж настоянку, нею розтирають хво­рі суглоби, роблять примочки, компреси.

Невралгія, міозит — розтиран­ня і примочки такою ж настоянкою.

Цистит. 1 чайну ложку сухих квіток залити склянкою окропу, настояти ЗО хв. Приймати по 1 ст. ложці тричі на день.

Гастрит (з підвищеною кис­лотністю). 1,5 ч. ложки кори залити 2 склянками окропу, на­стояти 2 год., приймати по 1 ст. ложці 3-4 рази на день. Болі вщу­хають швидко.

При кашлі, грипі, болях у шлунку і циститі приймають настій квіток. Залити 1 ст. ложку сировини 1,5 склянки окропу, на­стояти 2 год., процідити і пити по 0,5 склянки тричі на день за 20 хв. до їди упродовж 2-3 тижнів.

Підвищену кислотність шлунка і закреп лікують корою білої акації. Залити 2 склянками окропу 0,5 ч. ложки подрібненої кори, настояти ЗО хв., процідити і пити по 1 /3 склянки тричі на день упродовж 2 тижнів.

Артрит, поліартрит і рев­матизм. Наповнити півлітрову пляшку квітками, залити по вінця горілкою, настояти 2 тижні і про­тирати настоянкою хворі місця.

Варикозне розширення вен і відновлення при паралічі. Необ­хідно залити 0,5 літра окропу 30- 40 г сухих квіток акації, настояти 7 днів, а потім цим настоєм 2-3 рази на день змащувати місця варико- зу і паралізовані ділянки тіла.

Хворі суглоби. Розтирання настоянкою білої акації знімає набряклість, покращує кровообіг і знеболює хворі суглоби. З нею роблять примочки і компреси на ніч на болючі місця. Щоб приго­тувати настоянку, 1 частину по­дрібнених квіток або листя білої акації залити 2 частинами горіл­ки і настоювати тиждень. Дотри­муватися дозування, бо у вели­ких дозах акація отруйна.

При розсіяному склерозі на­повнити квітками акації пляшку

з темного скла, залити по вінця гасом, щільно закрити і закопати в землю на 9 днів. Перед вживан­ням змастити ноги олією, а по­тім розтерти їх цією настоянкою. Утеплити. Лікування тривале, але ефективне.

При радикуліті, ревматиз­мі, відкладенні солей, ударах, ранах хороший терапевтичний ефект має застосування спирто­вої настоянки квітів білої акації. Хворі місця потрібно рясно змо­чувати і розтирати.

Від жіночого безпліддя. Сухі стручки білої акації подрібнити і залити 1 ст. ложку сировини 2 склянками окропу. Прокип’ятити 10 хв., настояти 1 год. і пити по 0,5 склянки 4 рази на день впро­довж місяця. Зробити перерву на тиждень і повторити курс. Крім цього, слід вживати настій спо­ришу: 1 ст. ложку трави заварити склянкою окропу, настояти 45 хв. і пити по 0,25 склянки три тижні. Після цього слід приймати таку суміш: 100 г насіння дикої моркви перемолоти в кавомолці, додати 50 г цукру, перемішати і з’їдати по 1 ч. ложці суміші тричі на день.

Протипоказання. У великих дозах рослина отруйна. Особли­ву небезпеку становить кора, в якій є токсальбумінробін, — може спричинити подразнення слизо­вих оболонок.

При гастритах з низькою кис­лотністю не використовувати.

При отруєнні спостерігається наростаюче збудження.

Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем!