Скільки курей має бути в курнику

Курей  можна утримувати в приміщеннях з вигулами чи навіть обходитися без них. Тільки потрібно обов’язково вра­ховувати кількість поголів’я і площу курника. Як правило, молодих і старих курей трима­ють окремо доти, доки молоді не починають нестися. При цьому слід мати на увазі, що в стаді існує певна субординація. Суперечки  починаються відразу ж, як тільки нових курей розміс­тять у пташнику. Якщо в ньому вже розподілені ролі,  то новачки зазвичай потрап­ляють у найбільш підлегле становище. Найсильніша курка має право клювати інших, вона є головною. Потім верховенство йде по низхід­ній, в результаті останню птицю можуть клювати всі мешканці курника. Слабші рятуються від ударів дзь­обами, намагаючись де-небудь сховатися, їм рідко вдається попити и поїсти, вони худнуть і тому несуть мало яєць.

Коли господар з’являється в пташнику, для ізгоїв на­стає тимчасовий перепочинок, вони отримують можливість втамувати го­лод і спрагу. Ці пернаті при занесенні інфекції хворіють першими через ослаблений імунітет, тому становлять небезпеку для більш здо­рових і міцних родичів. Важливо своєчасно под­бати про достатній простір для їжі та пиття, щоб не було сварок біля годівниць і напувалок.

Вчені встановили, що одна курка може розрізняти від 50 до 100 одноплемінниць, тому оптимальний розмір поголів’я — до 50 пернатих у курнику. При такій кількості курей субординація встано­виться дуже швидко, сварок і бійок практично не буде.

Якщо ж птиця скупчена, вона може заходитися розкльовувати  яйця. Ненормальний інтерес до цього про­вокує і тривале нероб­ство. Тому уникайте да­вати надто подрібнений корм, аби птахи довше порпалися біля годівниць. Погана звичка поїдати яйця може виникнути з першого випадково розбитого яйця, яке з насолодою випиває курка. Тому регулярно за­бирайте знесені яйця, а в пташнику обладнайте хоро­ший настил. По можливості перекрийте доступ курям до знесених яєць.