Розігрів якого бутерброда зіпсує мікрохвильову?

Почнемо ось із чого. Не запускайте мікрохвильовку, якщо вона порожня. Адже це може стати причиною її виходу з ладу. Причина обумовлена самим пристроєм мікрохвильовки, а вірніше, її головного елемента — магнетрона, який є джерелом електромагнітного випромінювання.

Коли в печі знаходяться харчові продукти, то мікрохвилі поглинаються, тим самим запускаючи процес розігріву їжі. Але якщо камера порожня, то хвилі багаторазово відштовхуються від її стінок і так звана «стояча хвиля»  здатна привести до поломки магнетрона.

З цього випливає правило: не можна запускати порожню мікрохвильовку або ставити в піч незначну кількість їжі, наприклад тільки один маленький бутерброд вагою до 100 грамів. І  якщо гріти такий крихітний сендвіч (а також млинець, невелику булочку або скибочку хліба) постійно, то рано чи пізно це призведе до поломки.

Але що ж робити, якщо вам треба розігріти невелику порцію? Є вихід, і дуже простий: щоб уникнути неприємностей, разом з бутербродом досить поставити в  мікрохвильовку стакан з водою. Рідина поглине мікрохвилі, і ваша техніка буде в безпеці!