Посадка моркви навесні у відкритий ґрунт.

Плануючи отримати щедрий урожай моркви, важливо потурбуватися про правильне висаджування посівного матеріалу, щоб потім не займатися проріджуванням. Досвідчені городники не з чуток знають, що традиційний посів сухого насіння не приносить доброго врожаю, тому потрібно вдаватися до більш витончених методів. Розглянемо найпопулярніші способи, як сіяти моркву, щоб не проріджувати її сходи.

Ґрунт для посадки моркви

Правильний ґрунт, в який ви плануєте посіяти моркву, — це гарантія стовідсоткового успіху. Отже, місце повинно відповідати наступним умовам:

  • залишатися світлим протягом всього дня, тобто, обов’язково сонячна грядка;
  • ділянка повинна бути рівною, без нахилу.

Грунт обов’язково має бути пухкий і нейтральний по кислотності. Якщо у вас коренеплід виростає кострубатим, то ґрунту бракує пухкості. Її можна досягти внесенням піску. Це особливо актуально для суглинків. Якщо на вашій ділянці середні і сильно кислі ґрунти, а також лужні, то навіть не варто братися за вирощування моркви.

Кілька слів потрібно сказати і про те, після яких рослин морква буде почувати себе добре. Висівайте сміливо, якщо на грядці перед тим росли помідори, цибуля, огірки, картопля, капуста. Не варто висівати на місці, де ви вже збирали урожай коренеплодів, кропу і петрушки. Причому це стосується як ранніх, так і пізніх сортів коренеплоду.

Яку моркву садити

Строки посіву моркви багато в чому визначаються видом сорту. Коренеплід представлений величезною кількістю видів. Серед найпопулярніших, використовуваних для посіву навесні, слід назвати:

  • Оленка;
  • Амстердамська;
  • Болтекс.