Пліснява в будинку: як її перемогти

Пліснявий  грибок може уразити бага­то чоговід вологої білизни до стін. Утворюється цвіль через підвищену вологість і нерегулярне провітрювання приміщень, але їй зазвичай передує виникнення плям від вогкості.

На стінах. Особли­во часто прілі плями утворюються у ванній кімнаті через підвищену вологість. З ними на почат­ковому етапі впорається оцет або спирт. Для цього ганчірку змочують одним із цих засобів і проти­рають нею плями доти, доки вони не зникнуть. Після цього необхідно провітрити кімнату.

На шпалерах. Щоб плями від вогкості не перетворилися на

цвілеві, треба просуши­ти  сирі місця феном. На уражену ділянку можна нанести олію чайного дерева для досягнен­ня антибактеріального ефекту.

На матраці. Вночі, особливо жаркого літа, ми пітніємо, тому на матраці можуть утво­ритися темні плями від вогкості. Щоб позбутися їх, треба матрац змочити оцтом, потім просушити його на сонці.

На одязі та білизні. В цьому випадку знову допоможе оцет. Налити на уражене місце оцет або помістити весь виріб у невели­ку миску з оцтом, розведеним водою в співвідношенні 1:3, на годину. Після цього прополоскати одяг у холодній воді, а потім випрати. Запах оцту після прання зникне.

Плями, що в’їлися, легко видалити за допо­могою пасти із солі та лимонного соку. Її нано­сять на уражені грибком місця, залишають виси­хати протягом півгодини, потім речі перуть.