Місяць народження дитини впливає на її успішність у навчанні

Діти, які народилися на початку року, навчаються краще за тих, які з’явилися на світ наприкінці нього.

Вчені з Фінляндії з’ясували, що діти молодшого віку демонструють гіршу успішність, якщо вони народилися наприкінці року. А ось ті, які з’явилися на світ на початку року, мають певні переваги.

До такого висновку дійшли фінські вчені з Університету Турку. Під час першого етапу дослідження вони проаналізували весь обсяг інформації щодо 400 000 дітей, які народилися у Фінляндії з 1996 по 2002 роки.

У дітей народжених у кінці року були діагностовані певні порушення у процесах навчання. Наприклад, їм гірше давалися читання, письмо і математика. Вчені пов’язують це з тим, що діти, народжені на початку року, мали перевагу у кілька місяців порівняно з тими, які з’явилися на світ наприкінці року. Наприклад, якщо дитина вступає до школи у віці 6 років, і цей вік повинен наступити у грудні, то батьки часто відправляють її у клас ще п’ятирічною.

Вважається, що так буде краще, ніж якщо вона піде до школи за два місяці до 7 років. Але діти, народжені у січні, сідають за парти набагато більш зрілими. Дослідники вважають, що цю різницю у кілька місяців, яка багатьом здається несуттєвою, треба обов’язково враховувати не лише психологам і педагогам, а й педіатрам.