Коли вимкнули світло: альтернативні джерела електроенергії для дому.

У часи енергетичної нестабільності в Україні все більше людей замислюється над питанням альтернативних джерел енергії для своє оселі. Які є варіанти? Генератор, джерела безперебійного живлення (акумулятори), вітрові та сонячні електростанції. Проте через наш клімат вітрові та сонячні джерела малопродуктивні, особливо взимку. У нас немає постійного сильного вітру і яскравого сонця цілий рік. Ефективність сонячної енергії взимку становить10-15%, не більше. Якщо говорити про джерело безперебійного живлення, то його енергія акумулюється в батареї. І тут очевидним є головний мінус такого приладу – він потребує підзарядки так само за допомогою електроенергії. Тож на сьогодні найкращий альтернативний варіант – це генератори.

Плюси і мінуси генераторів

Генератори заправляються бензином або дизельним пальним. Про їхні переваги і недоліки розказав експерт Дмитро Шутов:

Бензиновий генератор краще заводиться взимку, але це генератор повітряного охолодження, який працює 8 годин поспіль і потім потребує 1 години відпочинку.

Дизельний генератор економніший, має рідинне охолодження, отже може працювати довгий час без «відпочинку», але взимку завести його важче, ніж бензиновий.

Також експерт дає пораду: краще купувати генератор заздалегідь, влітку. Тоді на нього попит і ціна менші, а вибір більший.