Готуємо дуже смачний твердий сир .

Ось рецепт чудового сиру. Продукт виходить дуже смачний, а головне – ви будете впевнені, що він виготовлений з натуральних продуктів.

Інгредієнти для 1 головки сиру вагою 0,5 кг:

  • Сир кисломолочний (краще домашній або якісний магазинний, не нижче 5 % жирості) — 650 гр.;
  • Молоко 3,2 % — 600 гр.;
  • Вершкове масло — 30 гр.;
  • Сіль — 0,3 ч. л.;
  • Сода — 1 ч. л.;
  • Будь-який наповнювач за смаком, наприклад: оливки / маслини — 10-15 шт.; зелень (кріп, петрушка) — 20 гр.; сушені помідори з часником і базиліком — 2 ст. л.

Приготування:

У сир влийте молоко, поставте на вогонь, доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь і варіть до відділення сироватки. Сироватка повинна добре відійти від сирної маси. Зціджену сироватку можна використовувати для приготування окрошки, випічки, млинців, тощо.

У сирну масу влийте розтоплене вершкове масло, додайте соду і сіль. Сіль – за смаком (можна покласти більше, ніж зазначено в рецепті).

Поставте масу на водяну баню і, постійно помішуючи, розплавте. Коли маса буде тягнутися, а грудочки майже всі розчиняться, зніміть миску з водяної бані. Увага: якщо маса не тягнеться і не плавиться, це означає, що обраний вами сир — поганої якості.

Додайте будь-які інгредієнти за смаком, перемішайте.

Щоб надати форму сиру, перелийте ще гарячу масу в круглий пластиковий або силіконовий контейнер. Накрийте харчовою плівкою і відправте в холодильник мінімум на 3 години, краще — на ніч.

Щоб легко дістати сир, натисніть на пластикову тару з усіх боків, включаючи дно. Так сир легко вийде з форми. Наріжте і подавайте до столу. Сир твердий, пружний і неймовірно смачний!