Фрукт, поруч з яким забороняється зберігати картоплю.

Дослідники з’ясували, що є фрукт, поруч з яким ніколи не можна зберігати картоплю. І це… яблука! Експерти повідомляють, що при дозріванні яблука виділяють в навколишнє середовище рослинний гормон — етилен, який і призводить до передчасного псування картоплі.

Чим більше дозрів фрукт або овоч, що виробляє етилен, тим більше газу він виробляє. Відповідно, цей газ сприяє швидкому дозріванню всіх розташованих поруч плодів. Якщо ж фрукти/овочі вже дозріли, то вони почнуть псуватися.

Якщо ви неправильно зберігаєте картоплю, вона почне зеленіти, «проростати» і зморщуватися. Звичайно ж, зовнішній вигляд відіб’ється на її смаку — вона стане гіркою або, навпаки, солодкуватою. Якщо ви помітили один або кілька ознак псування, негайно викиньте підгнилий продукт.

Відзначимо, що яблука виділяють особливо високі рівні етиленового газу. Однак вони не є єдиним видом фруктів, який дає такий ефект. Абрикоси, банани, диню, манго, персики, груші, сливи також слід зберігати окремо від інших овочів і фруктів, щоб уникнути їх перезрівання і раннього псування.