Чому краще не брати ґаджет до рук, перебуваючи у ліжку Використання ґаджетів перед сном — погана ідея.

Як сон пов’язаний зі смартфоном і чому його не можна брати з собою у ліжко? Ось кілька головних причин.

Ви довше засинаєте. Учасники дослідження, які перед сном читали електронну книгу (зі спеціальним екраном E-ink), засинали у середньому на 10 хвилин довше, ніж ті, хто читав звичайну. Люди, які читали з планшета — на 20. Спробуйте теж читати паперову книгу замість перегляду телевізора або перегортання постів у соцмережах.

Це заважає вашим циркадним ритмам. Щодня вчені отримують дедалі більше даних про важливість циркадного ритму. Дуже багато функцій організму тісно з ним пов’язані: метаболізм, настрій, апетит, ризик розвитку діабету, — список зростає постійно. Штучне світло вночі, особливо синє світло від екранів, заважає нормальній роботі мозку і збиває внутрішній годинник.

Заважає виробленню мелатоніну. Гормон мелатонін відіграє важливу роль у встановленні правильного циркадного ритму і забезпеченні глибокого сну. Світло від екрана смартфона прямо у очі знижує вироблення мелатоніну. Якщо вам важко відірватися від ґаджета, зменшіть яскравість і поставте один з безлічі додатків для зменшення синього світіння.

Він не дає вам нормально спати. Лежати у ліжку, читати з екрана смартфона… Відпочинок? Зовсім ні! Дослідження показують, що це, навпаки, не дає вам спати, змушує реагувати на подразники, проганяє сон і відкладає засинання часом на цілі години! Якщо у випадку з паперовою книгою очі з часом починають злипатися, то зі смартфоном усе зовсім навпаки.

А вранці складніше прокинутися. Читання з екрана смартфона перед сном робить вас більш сонними і млявими вранці. Перевірте, порівнявши використання ґаджета і паперової книги у ліжку!