Багато шкоди: від високих підборів і від їх відсутності.

Жінка на високих підборах та шпильках виглядає   привабливо. Але за надмірне захоплення таким взуттям можна дорого поплатитися,  інформує       www.gospoda.com.ua

За статистикою, кожна 10-та жінка носить високі підбори або шпильки час­тіше трьох днів на тиждень і приблизно кожна третя прихиль­ниця такого взуття періодично падає. Але шкода від високих ка­блуків цим не обмежується. Які частини тіла можуть від них по­страждати?

Ступні і пальці ніг. При хо­дінні на високих підборах у нас зміщується центр ваги, а це під­вищує навантаження на стопи в 5-6 разів. Кожні 2 см каблука збільшують тиск на пальці ніг на 25%. З’являються натоптиші, а з часом розвивається плоскосто­пість, особливо якщо до цього є схильність.

Коліна. Все через те ж підви­щене навантаження страждають і колінні суглоби. Тому з віком лю­бительок шпильок може очікувати розплата у вигляді артрозу.

Гомілки. При частій і довгій ходьбі на каблуках деформується литковий м’яз. Можна пошкодити і так зване ахіллове сухожилля, що проходить від п’яти до м’язів ікри. Через довге ходіння на каблуках воно «зсихається» і коротшає, стає менш гнучким. Тому модни­ця, яка цілий день проходила на шпильках, прийшовши додому і перевзувшись у тапочки, ризикує травмувати ахіллове сухожилля.

Хребет. Ходіння на високих каблуках змінює кут нахилу тіла, тому всім, хто воліє носити таке взуття, доводиться страждати від хронічних болів у нижній частині спини. А оскільки кожен санти­метр каблука збільшує наван­таження на хребет на 7-10 кг, то розплатою за красу можуть стати грижі міжхребцевих дисків, ліку­вання яких часом вимагає опера­ції.

Голова. Вважаєте, що цей зв’язок вже точно надуманий: де голова, а де ноги! А ось і ні! При ходінні у взутті на високих ка­блуках судини в хребті та інших органах скорочуються, нерви «ущемляються», і в підсумку ор­гани недоотримують необхідної кількості крові. Тому деяким ша­нувальницям високих каблуків знайомі головні болі і мігрені.

Внутрішні органи. Якщо час­то ходити на високих підборах, змінюється положення всіх вну­трішніх органів, і це далеко не кращим чином позначається на

роботі сечостатевої системи. Де­які дослідники звинувачують ви­сокий каблук у розвитку жіночого безпліддя і фригідності.

Як допомогти ногам?

  • Вкладіть у ваші туфлі товсті м’які устілки. Вони будуть амор­тизувати удари при ходьбі і захис­тять колінні суглоби.
  • Вибирайте туфлі точно по нозі, щоб вони не бовталися, але й не тиснули. Носок взуття пови­нен бути заокругленим — вузькі носи деформують пальці ніг.
  • Регулярно зміцнюйте м’язи ніг, виконуючи прості вправи: зги­найте і розгинайте ступні, обер­тайте стопою в різні боки по колу. За будь-якої можливості ходіть босоніж.
  • Серед дня знайдіть час зня­ти шпильки і походити трохи у взутті на більш низькому каблуці.
  • Увечері помасуйте ступні і зробіть теплу ванночку для ніг. Це допоможе зняти напругу і поліп­шить кровообіг у ногах.

 

До речі…

Повна відсутність навіть невеликого каблучка може завдати нозі не меншої шкоди, ніж шпилька. Для повсякденного взуття необхідна модель зі стійким, товстим каблуком середньої ви­соти, 3-4 см. До того ж ногам шкідливі різкі контрасти. Тому переходити на взуття зі суцільною підошвою після довгого но­сіння туфель на шпильці потрібно поступово.