6 звичок, що непомітно з’їдають ваші гроші Через них ви забагато платите за комуналку

Лити багато води. Якщо у вас немає звички закривати крани під час чищення зубів, гоління і намилювання посуду, забагато води витікає даремно, додаючи суми в квитанціях за комунальні послуги.

Це стосується і прийняття ванни: одна така процедура по витраті води дорівнює приблизно 5-7 походам в душ. Якщо оплата комуналки вас не радує, частіше вибирайте душ. Ще більше води можна заощадити, якщо при митті рук не відкривати кран повністю — для цього процесу досить невеликого струменя води.

Не вимикати світло, виходячи з кімнати. Навчіться вимикати світло, коли виходите з кімнати надовго. А якщо тривожно через темряву, використовуйте маленький нічник, який не витрачає багато енергії.

Використовувати звичайні лампи розжарювання. Світлодіодні лампи відчутно дорожче звичайних ламп. Але вони споживають набагато менше електрики і служать в рази довше. Такі лампи окупаються за кілька місяців і допомагають заощадити.

Залишати прилади включеними в розетку. Наприклад, зарядні пристрої та побутові прилади, якими користуєтеся не кожен день. Підключені пристрої, навіть якщо їх не використовувати, споживають деяку кількість електрики. Сумарно вся невикористовувана техніка, включена в мережу, витрачає сотні кіловат-годин енергії на рік.

burinnia

Не мити вікна. Брудні вікна з заставленим підвіконням не тільки виглядають неестетично — вони заважають природному світлу проникати в будинок. Через це доводиться частіше включати освітлювальні прилади і витрачати електроенергію.

Часто відкривати холодильник. Відкрити холодильник і застигнути перед ним в роздумах — така звичка шкідлива для вашого бюджету. Будучи відкритим холодильник швидко втрачає тепло. Щоб відновити температуру, компресор починає працювати на максимальній потужності і, відповідно, споживати більше енергії.